2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Byggledning grön miljö
Beskrivning: Detta ramavtalsuppdrag avser tekniska konsulttjänster inom byggledningstjänst med särskild "grön" kompetens. Syftet med att engagera byggledare med särskild kompetens vad gäller planteringar och växter är att säkerställa budget, kvalitet och tidplan av grönytor på allmän platsmark.
Intern identifierare: E2025-00822
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal Byggledning grön miljö