330684-2016 - ResultatSverige-Västervik: Grönsaker, frukt och nötter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Färska grönsaker och frukt, Hultsfred, Högsby, Mönsterås, Oskarshamn, Vimmerby och Västerviks kommun.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Västervik.
Nuts-kodSE213 Kalmar län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen avser leverans av färska grönsaker och frukt till Hultsfred, Högsby, Mönsterås, Oskarshamn, Vimmerby och Västerviks kommun.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))