330724-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Snöröjning – Vinterväghållning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVinterväghållning
BeskrivningUpphandlingen avser vinterväghållning i kommunens tätorter.
Intern identifierare2025-184
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000