330735-2023 - ÄndringSverige-Norrköping: Resebyråtjänster och liknande tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Resebyråtjänster
Referensnummer: 3.2.1-2023-4070
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Resebyråtjänster för Migrationsverket. Avser både tjänsteresor för Migrationsverkets anställda och andra resor som Migrationsverket har behov av genomföra med hänvisning till Migrationsverkets uppdrag. Det kan tex vara återvändanderesor för asylsökande som fått avslag på sin ansökan och därför ska lämna landet.