330736-2023 - ÄndringSverige-Uppsala: Pacemaker
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arytmi Pacemaker
Referensnummer: VF2022-00034
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33182210 Pacemaker
II.1.4.
Kort beskrivning
Pacemakers, ICD, CRT-P, CRT-D, ILR, elektroder och tillbehör
Upphandlingen avser ramavtal och omfattar följande produktgrupper:
Produktgrupp 50 Pacemaker SSIR
Produktgrupp 51 Pacemaker DDDR
Produktgrupp 52A CRT-P bas, IS-1 för LV
Produktgrupp 52B CRT-P bas, IS-4 för LV
Produktgrupp 53 CRT-P avancerad
Produktgrupp 54 Pacemaker Leadless
Produktgrupp 55A ICD VVI bas, DF-1
Produktgrupp 55B ICD VVI bas, DF-4
Produktgrupp 56 ICD VVI avancerad
Produktgrupp 57A ICD DDD bas, DF-1
Produktgrupp 57B ICD DDD bas, DF-4
Produktgrupp 58 ICD DDD avancerad
Produktgrupp 59A CRT-D bas, IS-1 för LV + DF-1 och IS-4 för LV + DF-1
Produktgrupp 59B CRT-D bas, IS-1 för LV + DF-4 och IS-4 för LV + DF-4
Produktgrupp 60 CRT-D avancerad
Produktgrupp 61 Subkutan ICD
Produktgrupp 62 ILR (Implanterbar loop recorder)
Produktgrupp 63 Elektroder Pacemaker
Produktgrupp 64 Elektroder ICD
Produktgrupp 65 Elektroder CRT
Produktgrupp 66 Övrigt sortiment