330740-2025 - Resultat
Sverige – Snittblommor – Ramavtal snittblommor och krukväxter
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal snittblommor och krukväxter
BeskrivningUppdraget avser löpande beställningar av enstaka snittblommor, buketter och krukväxter med tillbehör för Umeå kommun och avropsberättigade myndigheter/enheter i enlighet med upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 03121200 Snittblommor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101363:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 03451000 Växter