330765-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Renovering av befintlig simhall och undervisningsbassäng, Paradiset
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Renovering av befintlig simhall och undervisningsbassäng, Paradiset
Beskrivning: Upphandlingen avser en byggentreprenad enligt ett partneringförfarande för renovering av befintlig simhall och undervisningsbassäng i Paradiset i Centrala Örnsköldsvik. Upphandlingen kommer att omfatta två faser där man i fas ett räknar fram en lösning som sedan beslutas politiskt innan man går vidare med fas 2 där man genomför renoveringen.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110428:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45262690 Renovering av byggnader, 45453100 Renoveringsarbeten