2. Förfarande
Förfarande
Titel: Teknisk drift och skötsel
Beskrivning: Denna upphandling omfattar teknisk drift i forma av tillsyn och skötsel samt avhjälpande underhåll inom Bs fastighetsbestånd som omfattar bland annat OVK besiktningar, ventilation, kyla, utförande av myndighetsbesiktningar, egenkontroller, jour, brandskyddsarbeten som skötsel av sprinkler och brandlarm, takskötsel osv. Se även 06.01 Övergripande tjänstekrav och 06.2 Tjänstebeskrivningar för mer detaljerat vad som ingår i omfattningen.
Intern identifierare: FB 2025/279
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98341100 Bostadsförvaltning
Ytterligare klassificering (cpv): 98341130 Fastighetsskötsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Teknisk drift och skötsel