2. Förfarande
Förfarande
Titel: Livsmedel Ägg
Beskrivning: Hylte kommun, Båstads kommun och Laholms kommun inbjuder er härmed att inkomma med anbud enligt upphandlingsdokumenten. Denna upphandling omfattar Livsmedel Färska Ägg (ägg med skal). Denna upphandling ska leda till avtal som tecknas med en leverantör. Anbudsgivning sker enligt villkor i upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare: 2024 SBN0027
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 03142500 Ägg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Utvärdering
Beskrivning: UM kommer att tilldela avtalet till den anbudsgivare som lämnat det ekonomiskt mest fördelaktiga anbuden utifrån grunden Lägsta pris.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Hylte kommun upphandlingsmall (1)
Beskrivning: Denna upphandling omfattar Livsmedel Färska Ägg (ägg med skal). Denna upphandling ska leda till avtal som tecknas med en leverantör. Anbudsgivning sker enligt villkor i upphandlingsdokumenten.