2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lokalvårdstjänster avseende förskolor, skolor, fritidsgårdar och idrottshallar inom Österåkers kommun
Beskrivning: Upphandlingen omfattar städning av förskolor, skolor och idrottshallar i enlighet med vad som framgår av upphandlngsdokumentet
Intern identifierare: 2026-60KS Lokalvårdstjänster
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
Ytterligare klassificering (cpv): 90919300 Städning av skolor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Se UHD