330912-2022 - ResultatSverige-Jönköping: Kringtjänster för landtransporter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bohagstransporter
Referensnummer: 2022/643
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63710000 Kringtjänster för landtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar bohagstransporter, d v s. flyttuppdrag med tillhörande kringtjänster, inom hela Sverige för anställda inom Sveriges Domstolar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen