2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Husarkitekt för Landskrona citadell, Gråen och Tycho Braheminnena på Ven
Beskrivning: Husarkitekten är rådgivare åt SFV i förvaltningen och ska medverka till att de arkitektoniska, konstnärliga, antikvariska och tekniska synpunkterna tillgodoses och ska med sin särskilda kompetens säkerställa att kontinuitet och kvalitet uppnås i den löpande omvårdnaden objekten. Se Ansökningsinbjudan för mer information. Objekten är belägna i Landskrona respektive på ön Ven i Öresund.
Intern identifierare: 1323/26
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000