330924-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Reparation och underhåll av medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hörseltekniska tjänster
Referensnummer: SLSO 2022-0044
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50421000 Reparation och underhåll av medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget gäller tjänster till Stockholms läns sjukvårdområde: leverans, installation, avhjälpande underhåll, demontering, hämtning, rekonditionering, lagerhållning och kassation av hörseltekniska hjälpmedel (varseblivningssystem och transmissionssystem).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50000000 Reparation och underhåll, 51000000 Installation (utom programvara), 51313000 Installation av ljudutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget gäller leverans, installation, avhjälpande underhåll, demontering, hämtning, rekonditionering, lagerhållning och kassation av hörseltekniska hjälpmedel (varseblivningssystem och transmissionssystem).