330952-2017 - ResultatSverige-Nora: Tjänster utförda av parkeringsvakter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Parkeringsövervakningstjänster.
Referensnummer: SBB2017-147
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98351110 Tjänster utförda av parkeringsvakter
II.1.4.
Kort beskrivning
Parkeringsövervakning inom Samhällsbyggnadsförbundet Bergslagens verksamhetsområde, Hällefors, Lindesberg, Ljusnarsberg och Nora kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
63712400 Parkeringstjänster, 79714000 Övervakningstjänster, 98351100 Bilparkeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen