330999-2016 - ResultatSverige-Borlänge: Inspektion av ventilationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
AB Stora Tunabyggen – Ventilationsrengöring.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 14: Fastighetsstädning och fastighetsförvaltning
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Borlänge.
Nuts-kod SE312 Dalarnas län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Entreprenaden omfattar rengöring av ventilationssystem. I uppdraget ingår också att genomföra injustering i omedelbar anslutning till genomförd rengöring.
Injustering i samband med ny och ombyggnad av ventilationssystem ingår ej.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
71315410 Inspektion av ventilationssystem, 45331210 Installation av ventilation, 50000000 Reparation och underhåll, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 90912000 Urblåsning av rörformiga konstruktioner
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.