331003-2016 - ResultatSverige-Borlänge: Teknisk besiktning och provning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen AB Stora Tunabyggen – OVK-besiktning.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 14: Fastighetsstädning och fastighetsförvaltning
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Borlänge.
Nuts-kodSE312 Dalarnas län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Uppdraget omfattar OVK-besiktningar med tillhörande dokumentation gällande AB Stora Tunabyggens fastigheter samt de fastigheter man förvaltar åt Borlänge kommun.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631000 Teknisk besiktning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.