331006-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Fiberutbyggnad
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelFiberutbyggnad
BeskrivningTillhandahållandeupphandling av bredbandsinfrastruktur (fiber) i Svalövs kommun.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelTest
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95562:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar, 45232300 Uppförande och tillhörande arbeten för telefon- och kommunikationsledningar