331039-2020 - ResultatSverige-Åkersberga: Reparation och underhåll av pumpar
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av reparation av pumpar och service
Referensnummer: 151654
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50511000 Reparation och underhåll av pumpar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling omfattar reparation och underhåll av pumpar. Beställaren avser att teckna ramavtal med tre leverantörer avseende service och reparation av avloppsvattenpumpar (centrifugalpumpar, excenterskruvpumpar, membranpumpar, propellerpump samt slangpumpar). Den uppskattade volymen för uppdrag inom ramavtalet uppskattas till cirka 800 000 SEK per år totalt. Ingånget ramavtal garanterar dock inte viss uppdragsvolym utan utgör endast underlag för kommande avrop.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45317100 Elinstallationer för pumputrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen