2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal el-entreprenader
Beskrivning: Göteborg Energi AB upphandlar för egen del respektive för Göteborgs Hamn AB räkning, inklusive övriga bolag inom koncernen ramavtal för el-entreprenader. Bolagen kommer att teckna separata avtal med respektive antagen leverantör.
Intern identifierare: 24-0064
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del (1)