2. Förfarande
Förfarande
Titel: Snögallerier Malmbanan (Björkliden-Riksgränsen) produktion
Beskrivning: Upphandling entreprenad. Förstärkning av Snögallerier. Snögalleri 4, Snögalleri 9, Snögalleri 13A , Snögalleri 17, Snögalleri 18. Upphandlingen planeras genomföras med möjlighet till upprepad beställning där två st snögallerier upphandlas i första skedet. Det uppskattade värdet för upphandlingen inkluderar eventuella upprepningar.
Intern identifierare: KOM-415898
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45221112 Byggnation av järnvägsbro
Ytterligare klassificering (cpv): 45221122 Byggnation av järnvägsviadukt, 45221242 Byggnation av järnvägstunnel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Snögallerier Malmbanan (Björkliden-Riksgränsen) produktion