Officiellt namn: Solna stad Postadress: Stadshusgången 2 Ort: Solna Postnummer: SE-171 86 Land: Sverige Att: Ulrika Gustafsson E-post:Ulrika.Gustafsson@solna.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Markskötsel vinter och sommar på tomtmark.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 16: Avlopps- och renhållningstjänster, sanering och liknande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Solna.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen avser markskötsel vinter och sommar på Solna stads fastigheter. Entreprenaden är en funktionsentreprenad som omfattar tillsyn, skötsel, felavhjälpande underhåll samt närliggande tjänster. I detta inkluderas jour och beredskap. För mer information se UF3.2.2.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
77314000 Markskötsel, 77300000 Trädgårdstjänster, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 90620000 Snöröjning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.