331112-2016 - ResultatSverige-Lidingö: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Lokalvård – Skolor och förskolor.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 14: Fastighetsstädning och fastighetsförvaltning
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Lidingö.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Lokalvård i kommunala grund- och förskolor inom Lidingö stad. Observera krav på att delta på visningar av det område ni avser lämna anbud för: Delområde E – kommunala grundskolan: Torsdg den 2 juni kl.8:00- Tisdg den 7 juni kl. 8:00- Torsdg den 16 juni kl. 8:00- Delområde F – kommunala förskolan: Onsdg den 1 juni kl. 8:00- Torsdg den 9 juni kl. 8:00- Tisdg den 21 juni kl. 8:00-.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
90900000 Städning och renhållning, 90910000 Städning, 90919300 Städning av skolor
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.