331120-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Transformatorer
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Power Transformers Bredäng RNS.
Referensnummer: UH-2017-80
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31170000 Transformatorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Power transformers to Bredäng, Stockholm Sweden
3 units 220/110/33 kV 200/125/75 MVA
Option 1 unit 220/110/33 kV 200/125/75 MVA
Delivery during Q2-Q3 2019, earliest May 2019.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster, 31170000 Transformatorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen