See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bilpoolen Linköpings kommun
Beskrivning: Upphandlingen avser ett helhetskoncept med en öppen bilpool med sikte på fossilfritt bränsle till Linköpings kommun, det vill säga tillgång till bilar, bokningssystem, administration, service, drift samt underhåll av bilpool. Med öppen bilpool menas att bilarna ska vara tillgängliga för allmänheten och externa företag. Upphandlingen omfattas även av optioner om hel- och halvsluten bilpool.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34110000 Personbilar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Bilpool Linköpings kommun v2
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92766:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34144900 Elfordon