331139-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Oxelösund: Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trygghetslarm Särskilt boende Oxelösunds kommun
Referensnummer: Ink.21.7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser trygghetslarm inklusive med tillhörande serviceavtal för särskilda boenden inom Oxelösunds kommun. Uppdraget ska utföras som en totalentreprenad där uppdraget avser projektering, leverans, installation, driftsättning, teknik, programvara och tillbehör. Leveransen avslutas med funktionsprovning för att säkerställa funktionen av ett komplett och fullt fungerande trygghetslarmsystem.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget avser boendena Björntorp 127 stycken lägenheter och Sjötången 46 stycken lägenheter.