331156-2016 - ResultatSverige-Norrköping: Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster och utbildningar relaterade till förvaltningsstyrningsmodellen pm3.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 11: Organisationskonsulttjänster [6] och därmed sammanhängande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Norrköping.
Nuts-kod SE123 Östergötlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Denna upphandling omfattar konsulttjänster och utbildningar relaterade till förvaltningsstyrningsmodellen pm3. Modellen som är utvecklad av På i Stockholm AB är en väletablerad förvaltningsstyrningsmodell och används av flertalet myndigheter och andra organisationer.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411000 Allmän organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.