331193-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Skrivbyråtjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Redaktionellt stöd för digitala kanaler - 2022
Referensnummer: SU FV-0538-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92312211 Skrivbyråtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Vi söker nu en leverantör med hög pedagogisk kompetens som kan stödja vår stora och decentraliserade organisation från ax till limpa genom kommunikationsprocessen; från att utbilda redaktörer, se över struktur och terminologi, producera och publicera innehåll till att följa upp och analysera kommunikationens effekt och måluppfyllnad.
Uppdragen är av varierande karaktär och omfattning och vi värdesätter en leverantör som kan hantera våra olika behov på ett professionellt och pedagogiskt sätt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79340000 Reklam och marknadsföring, 79822500 Grafisk formgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen