2. Förfarande
Förfarande
Titel: Storköksutrustning inkl. installation
Beskrivning: Upphandlingen omfattar köp av storköksutrustning med tillhörande installation till Kristianstads kommun.
Intern identifierare: TN 2026/62
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39221000 Köksutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter, 39140000 Möbler för hemmet, 39141400 Färdigmonterade kök, 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering, 39310000 Cateringutrustning, 39314000 Utrustning för industrikök, 42000000 Industrimaskiner, 42950000 Delar till universalmaskiner, 42959000 Diskmaskiner för storkök, 45000000 Anläggningsarbete, 45210000 Byggnadsanläggning, 45212500 Ombyggnad av kök eller restaurang, 45420000 Snickerimonteringar, 45421100 Montering av dörrar, fönster och tillhörande element, 45421151 Montering av kompletta kök
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Storköksutrustning inkl. installation