331273-2023 - ResultatSverige-Uppsala: Maskindiskmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för Maskindiskmedel, torkmedel, spolutrustning och service
Referensnummer: KSN-2022-03090
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39831210 Maskindiskmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar köparens behov av maskindiskmedel, torkmedel, rengöringsmedel m.m. för storkök. I uppdraget ingår också tillhandahållande, installation, montering och inställning av doseringsutrustning samt service av doseringsutrustning till maskinerna. Doseringsutrustningen ska ställas in av säljaren så att bästa resultat uppnås med minsta möjliga dosering.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel, 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen