See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stolar aula Maja Beskowskolan
Beskrivning: Nya hörsalsstolar eller omklädning av befintliga stolar till aulan på Maja Beskowskolan. Det gäller 864 stolar med 78 bord monterade på stolsryggen. Alternativa anbuden accepteras: nya stolar eller omklädning av befintliga stolar. Leverans ska ske innan årsskiftet 2024-2025.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39100000 Möbler
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Nya stolar Aula Maja Beskow Skolan
Beskrivning: Nya hörsalsstolar till aulan på Maja Beskowskolan. Det gäller 864 stolar. Leverans och montering eller omklädningen ska ske innan årssyftet.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92137:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50850000 Reparation och underhåll av möbler
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Omklädning av befintliga stolar Aula Maja Beskowskolan
Beskrivning: Omklädning av stolar till aulan på Maja Beskowskolan. Det gäller 864 stolar med 78 bord monterade på stolsryggen. Leverans, omklädning och montering ska ske innan årssyftet.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92137:Lot:2
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50850000 Reparation och underhåll av möbler