331344-2026 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning – Suturer och staples
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSuturer och staples
BeskrivningRegion Värmland upphandlar ramvtal för suturer och staplingsprodukter. Upphandlingen är indelad i tre delområden; Suturer, Laparoskopiska staples och Öppna staples.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelSuturer
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102957:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141100 Förbandsartiklar; clips, suturer och ligaturer, 33141120 Clips, suturer och ligaturer, 33141121 Kirurgiska suturer
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelLaparoskopiska staples
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102957:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelÖppna staples
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102957:Lot:3