331373-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Utveckling av programvara
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulter för utveckling, UX och tillgänglighet
Referensnummer: SR2211
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72262000 Utveckling av programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Sveriges Radio har behov av konsulter inom apputveckling, systemutveckling, uppdrag/förvaltning, digital produktdesign och tillgänglighet, för att täcka resursbehov samt för att komplettera med specifik spetskompetens.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72222000 Strategisk granskning och planering av informationssystem eller informationsteknik, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72246000 Konsulttjänster för system
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen