331400-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Markanläggning för idrottsplatser – Årstafältets BP - ny 11-spelsplan konstgräs (etapp 1)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelÅrstafältets BP - ny 11-spelsplan konstgräs (etapp 1)
BeskrivningÅrstafältets BP - ny 11-spelsplan konstgräs och ispist (etapp 1) 2026
Intern identifierareFSK 2026/188
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45236110 Markanläggning för idrottsplatser
Ytterligare klassificering (cpv): 45236100 Mark- och grundarbeten: diverse idrottsanläggningar, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareÅrstafältets BP - ny 11-spelsplan konstgräs (etapp 1)