Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster i enskilda hem
Referensnummer: EÅV 2022/976
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser städtjänster i enskilda hem åt Enskede-Årsta- Vantörs och Farsta stadsdelsförvaltning. Se vidare upphandlingsdokumentet med tillhörande bilagor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 90911100 Städning av bostäder, 90911300 Fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen