2. Förfarande
Förfarande
Titel: Personlig assistans inklusive verksamhetsövergång för personal
Beskrivning: Denna upphandling omfattar övergång av de brukare som idag har personlig assistans samt de brukare som framöver väljer Uddevalla kommun som dess utförare av personlig assistans enligt SFB, Socialförsäkringsbalken, och LSS, Lagen om stöd och service till vissa funktionshindrande. Samt en verksamhetsövergång för de personliga assistenter som i dagsläget är anställda av kommunen.
Intern identifierare: SN/2024:164
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandets viktigaste kännetecken: Enstegsförfarande
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del