Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckmedia
Referensnummer: FM2021-5002
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna upphandling är att upphandla ramavtal för att täcka Försvarsmaktens behov utav tryckmedia såsom papper och förbrukningsmaterial till FM:s tryckeri.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 16 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 22900000 Diverse trycksaker
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Syftet med denna upphandling är att upphandla ramavtal för att täcka
Försvarsmaktens behov utav tryckmedia såsom papper och