Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hemtjänst Sollentuna kommun
Referensnummer: SK2022-0383
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98514000 Hemtjänst
II.1.4.
Kort beskrivning
Hemtjänstuppdrag i Sollentuna kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 50 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 2
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 98514000 Hemtjänst
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Sollentuna kommun bjuder in intresserade utförare att lämna anbud i denna upphandling som avser utförande av hemtjänst (service- och omvårdnadsinsatser). Kommunen avser att om möjligt teckna kontrakt med totalt 6 hemtjänstutförare, fördelade på två olika volymgrupper.
Kontraktets eller ramavtalets varaktighet Start: 01/05/2023Slut: 30/04/2026
Del nr: 2