331609-2021 - ResultatSverige-Umeå: Kromatografer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kromatografisystem
Referensnummer: FS 2.1.2-971-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38432200 Kromatografer
II.1.4.
Kort beskrivning
Umeå universitet inbjuder Ert företag att delta i ramavtals upphandling av kromatografisystem.
Ramavtal avser dels:
Uppnå avtal för det angivna systemet som anges i kravspecifikationenUppnå avtal för andra kromatografisystem som leverantören kan leverera med liknande funktion, användningsområde och konfiguration inom forskningsområdet.
Universitetet avser att teckna ramavtal med max fem leverantörer.
Frågor gällande denna upphandling ställs och besvaras via funktionen "Ställ en fråga" i e-Avrop.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling avser kromatografisystem enligt kravspecifikationen samt andra kromatografisystem som leverantören kan leverera med liknande funktion, användningsområde och konfiguration inom forskningsområdet.