331612-2024 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Konsultstöd Projektering VA, Gata, Landskap, Mark
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsultstöd Projektering VA, Gata, Landskap, Mark
Beskrivning: Ramavtal för konsulter till projekt där en eller flera av följande konsultområden gatu-/markprojektering, va-projektering, trafikplanering och landskapsarkitektur är aktuella
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Konsultstöd Projektering VA, Gata, Mark
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95297:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning