See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av spaltlampbaserad retinal laser till ögonmottagningen i Helsingborg
Beskrivning: Upphandlingen avser inköp av grön spaltlampbaserad retinal laser till ögonmottagningen i Helsingborg, Region Skåne. Lasern ska användas till behandling av retinala sjukdomar såsom diabetesretinopati, tromboser och makulabehandling. Lasern ska kunna behandla perifera och centrala ögonsjukdomar samt retinala skador. Lasern ska vara inställbar med både enkel- och multispoteffekter.
Intern identifierare: 2023-O001052
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Administrativa föreskrifter - Över tröskelvärde (1)