Säffle kommun avser upphandla AV- kringutrustning, samt tillhörande service & installationstjänster enligt upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30230000 Datorrelaterad utrustning, 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning, 32350000 Delar till ljud- och videoutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Den utrustning som efterfrågas kommer under avtalsperioden att vara aktuella till kontor, konferensrum, klassrum, samt till större salar i hela Säffle kommun.
Kommunen avser upphandla för både administration och skola Säfflebostäder AB och Säffle kommunikation AB inräknas i Säffle kommun