331952-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Underhåll av hissar – Drift och avhjälpande underhåll av motordrivna anordningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDrift och avhjälpande underhåll av motordrivna anordningar
BeskrivningUpphandling avser drift och avhjälpande underhåll av motordrivna anordningar inom Svenska Bostäder AB och Stadsholmen AB:s fastighetsbestånd. Upphandlingen är indelad i 4 anbudsområden och beställaren avser att teckna avtal med 2-4 avtalsparter.
Intern identifierareSB 2024/219
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50750000 Underhåll av hissar
Ytterligare klassificering (cpv): 42416100 Hissar, 42416120 Varuhissar, 42416130 Mekaniska hissar, 42416210 Soptransporthissar, 42417000 Hissar och transportörer, 50740000 Reparation och underhåll av hissar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAnbudsområde 1
BeskrivningJärva
Intern identifierareAnbudsområde 1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsområde 2
BeskrivningVästerort
Intern identifierareAnbudsområde 2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAnbudsområde 3
BeskrivningInnerstaden och Stadsholmen
Intern identifierareAnbudsområde 3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelAnbudsområde 4
BeskrivningSöderort
Intern identifierareAnbudsområde 4