33199-2019 - PlaneringSverige-Kalix: Jordbruks- och skogsmaskiner för markberedning eller odling
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI / Informationsförfrågan: Skogsmaskiner
Referensnummer: 19/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
16100000 Jordbruks- och skogsmaskiner för markberedning eller odling
II.1.4.
Kort beskrivning
En Request for information (RFI) innebär skriftliga frågor till leverantörer och branschorganisationer.
RFI:n avser en kommande upphandling av skogsmaskiner som ska användas i utbildningssyfte
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Informationsförfrågan (RFI) inför upphandling av skogsmaskiner. Tidigare avtal har omfattat sex skogsmaskiner; varav tre skotare och tre skördare.