331996-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Nyköping: Traktorer
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Maskiner till Nyköpings arenor Rosvalla.
Referensnummer: KK17/528
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
16700000 Traktorer
II.1.4.
Kort beskrivning
En stor och en liten traktor samt 2 ismaskiner;
Lilten traktor;
Går mycket på gräs som luftning, gödning och dressning;
Snöröjning och sandning sopning grus och snö och konstgräsplaner 3 stycken;
Underhåll konstgräs;
Diverse körningar och mindre lastningar;
Stor traktor;
Snöröjning större ytor och sandning;
Dressning, sladdning grusytor;
Tyngre lyft och diverse körningar;
Planeringjobb med jord, sand och grus;
Flytta snö;
Ismaskiner;
Underhålla 2 st hockeyrinkar a 1 800 m² 11 månader/år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Traktorer – Pris skall lämnas i SEK per styck som anges i tabellen nedan, inklusive gällande skatter och avgifter, exklusive mervärdesskatt.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
16700000 Traktorer, 42415310 Fordon utan förare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ismaskiner – Pris skall lämnas i SEK per styck som anges i tabellen nedan, inklusive gällande skatter och avgifter, exklusive mervärdesskatt.
Del nr: 2