Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kardiotokograf (CTG).
Referensnummer: UE/170127
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33121000 System för ambulatorisk långtidsregistrering
II.1.4.
Kort beskrivning
Landstinget avser att teckna avtal om inköp av CTG-apparater. 2 typer av apparater avses, en med telemetrifunktion och en med bedömningskriterier för antenatal CTG-övervakning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Grupp 1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33121000 System för ambulatorisk långtidsregistrering, 33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
CTG-apparater med telemetrifunktion.