332082-2019 - ResultatSverige-Nacka: Belysningsarmatur och elektriska lampor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Möbler och lös inredning
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av möbler och lös inredning till nya lokaler
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31520000 Lampor och belysningsarmatur, 39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter, 39100000 Möbler, 39110000 Säten, stolar och relaterade produkter, och tillhörande delar, 39120000 Bord, skåp, skrivbord och bokhyllor, 39121000 Skrivbord och bord, 39121100 Skrivbord, 39121200 Bord, 39130000 Kontorsmöbler, 39134000 Datormöbler, 39150000 Diverse möbler och utrustning, 39151000 Diverse möbler, 39151300 Modulmöbler, 39153000 Konferensmöbler, 39156000 Salongs- och receptionsmöbler, 39530000 Större och mindre mattor, 39531000 Mattor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen