Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Resebyråtjänster
Referensnummer: SU FV2.2.2-0294 - 18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 63500000 Tjänster utförda av resebyråer, utflyktsarrangörer och turistbyråer
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms universitet avser att upphandla Resebyråtjänster. Uppdraget består av resebokningar online och offline (personlig service). Resebyrån spelar en nyckelroll i uppdraget att säkerställa och vägleda så att Stockholms Universitet styr mot ett effektivt (policy: miljö, kostnad, säkerhet och tid) och miljövänligt resande. Detta ska ske genom resebyråns kompetenta och erfarna medarbetare samt smarta tekniklösningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen