332171-2017 - ResultatSverige-Henån: Kemiska produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kemikalier till Orust kommuns avloppsreningsverk och vattenverk.
Referensnummer: 90-2016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24000000 Kemiska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Orust kommun genomför en upphandling av kemikalier till de kommunala avloppsrenings- och vattenverken och inbjuder er att lämna anbud enligt detta upphandlingsdokument.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Kemikalier till Orust kommuns avloppsreningsverk och vattenverk
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24962000 Vattenreningskemikalier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen