332192-2017 - ResultatSverige-Malmö: Programvara och informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verktyg för e-Arkiv.
Referensnummer: KN-2017-855
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Verktyg för e-arkiv.
Upphandlingen avser ett verktyg, alltså en produkt, avsedd för att hantera hela den process som omfattar elektroniskt arkiv samt avtal för support och underhåll; för tydlighetens skull vill vi poängtera att inom ramen för hela processen inkluderas även Extract-Transfer-Load (ETL) och processer kopplade till detta flöde.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48329000 Bildbehandlings- och arkiveringssystem, 48810000 Informationssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72222300 IT-tjänster, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen