332212-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallshantering – Behandling av matavfall från hushåll och verksamheter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBehandling av matavfall från hushåll och verksamheter
BeskrivningBehandling av matavfall från hushåll och verksamheter enligt upphandlingsdokumenten.
Intern identifierareABV 2025/0295
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatja
Motivering för det påskyndade förfarandetDet är normal annonseringstid.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelLeverantörskvalificering
BeskrivningEnligt upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare1730710
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelGenerell del
Intern identifierare1730711